Sukurtas žaidimas, padėsiantis nustatyti glaukomą

Nors įprastai nei vienas medikas, siekdamas pataisyti pacientos regėjimą, neskatintų žaisti žaidimus savo mobiliajame telefone, laikai keičiasi ir patys medikai paprašė sukurti žaidimą, kuris jiems padėtų.

Tohoku Medicinos universiteto mokslininkai kartu su kompanija Sendai Broadcasting Co. sukūrė mobilųjį žaidimą „Meteor Blaster“, kurio tikslas – vartotojui žaidžiant nustatyti ar jam gręsia susirgti glaukoma, o galbūt net ir apakti.

Žaidimo esmė labai paprasta ir jis nepasižymi kažkokiomis išskirtinėmis grafinėmis savybėmis. Žaidėjas per 5 žaidimo minutes turi sunaikinti kaip įmanoma daugiau į jį skriejančių meteorų. Tuo metu žaidimas skaičiuoja taškus pagal tai, kaip anksti pastebimas ir sunaikinamas iš tolybių atskriejantis meteoritas. Kad rezultatas būtų kuo tikslesnis, telefoną žaidžiant reikėtų laikyti 30 centimetrų atstumu nuo akių. Pabaigus žaidimą paskaičiuojamas rezultatas penkiabalėje sistemoje. Geriausias rodiklis – 1. Surinkus 4 arba 5 balus jau reikėtų kreiptis į medikus.

Manoma, kad Japonijoje glaukoma serga beveik 5 milijonai žmonių, tačiau 90% jų nesikreipia į medikus pagalbos arba kreipiasi tada, kai jau būna per vėlu padėti ir belieka tik visiškas apakimas.

Kol kas „Meteor Blaster“ žaidimas prieinamas tik Japonijos žaidėjams oficialioje žaidimo svetainėje.

Parašykite komentarą